Akcesoria wielkanocne 2018

Akcesoria wielkanocne

Akcesoria wielkanocne

Zdarza Wam się iść do sklepu tylko po jedną rzecz, a wyjść z pełnym koszykiem? Mi się to zdarza zarówno w tradycyjnych sklepach, jak i w sklepach internetowych. Ostatnio weszłam na stronę moich ulubionych garneczków, bo chciałam sprawdzić, czy mają formy do babki gotowanej. No i poza formą kupiłam kilka nieplanowanych akcesoriów (dla wszystkich mam OCZYWIŚCIE uzasadnienie). Święta za pasem, więc jakieś nowe akcesoria wielkanocne musiały pojawić się w domu.

 

Akcesoria wielkanocne 2018
Akcesoria wielkanocne 2018
  1. Forma do babki gotowanej (przepis na babkę znajdziesz tu)  – mam w domu formę do gotowanej babki, ale jest już naprawdę wiekowa, zdaje się że starsza ode mnie. Na dodatek jest za wysoka i nie mieści się w żadnym z moich garnków. A wybrana przeze mnie nie dość, że jest również dwulitrowa, to pasuje do rosołowego gara idealnie (do tego przeceniona).
  2. Prostokątna forma do mazurka z wyjmowanym dnem – takiej jeszcze nie mam i to jest chyba wystarczającym uzasadnieniem. Dzięki wyjmowanemu dnu wypieki na bazie kruchego ciasta możemy zdjąć z formy bez ryzyka ich połamania.
  3. Forma do babki z tuleją firmy Kaiser – o formach Kaisera mogłabym pisać dużo i byłyby to same pochwały. Uwielbiam je i większość ciast, które oglądacie na zdjęciach jest pieczona właśnie w formach tej firmy. Posiadam tortownice o różnych średnicach, keksówkę ze zdejmowanym kołnierzem, formy prostokątne i kwadratową (wszystkie oczywiście z odpinaną obręczą). Wygoda ich stosowania jest naprawdę duża, do tego ciasta równo się pieką. Zgodzę się, że cena za sztukę nie jest niska, ale są do tego trwałe, więc polecam je miłośnikom pieczenia.
  4. Wazon w kształcie zajączka urzekł mnie na tyle, że od razu wzięłam dwa. Moja mama też uwielbia takie drobiazgi.
  5. Jajko z zajączkiem wypatrzyły moje córki (dekoracja jest polskiej firmy).
  6. Skoro wzięłam wersję poziomą, to i los tej pionowej był przesądzony. Dwie córki – dwie figurki, żadna nie będzie czuła się pokrzywdzona. Dobrze, że Brunon jest jeszcze malutki i nie nakręca jeszcze bardziej zakupowego szaleństwa.

 

Jeśli szukacie pomysłu na potrawy wielkanocne, kliknijcie tu.

Ala

 


2 thoughts on “Akcesoria wielkanocne”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *