Pączki z różą – klasyka na tłusty czwartek

Pączki z różą

Udało mi się wygrzebać ze starej „Kuchni polskiej” przepis na tradycyjne pączki z różą. I to nie ostatnie moje osiągnięcie 😉 Kolejnymi są znalezienie w sklepie przecieru z płatków różanych oraz przygotowanie dla Was obrazkowego kursu instruktażowego.

To, że lubię posiedzieć w kuchni i od czasu do czasu przygotować jakieś danie według starego, tradycyjnego przepisu to jedno. Natomiast to, że tłusty czwartek świętem pączka jest i warto tego dnia postarać się o najprawdziwsze, nie oszukiwane pączki, to drugie. No sami przyznajcie ile razy jedliście produkt pączkopodobny? Suchy, lekki jak piórko, po którym piekło Was w ustach? Ile razy po ugryzieniu pseudo pączka na Waszej bluzce/koszuli, czy innej części garderoby pojawiała się plama z wyciekającego z tajniackiej dziurki nadzienia? Mi to zdarzało się nie raz. Przerzuciłam się więc na pączki własnej roboty, tradycyjnie nadziewane przed smażeniem, a nie szprycowane tanim dżemem już po wyjęciu z tłuszczu.

Czytaj dalej – przepis na paczki z różą


7 przemyśleń nt. „Pączki z różą – klasyka na tłusty czwartek

  1. Ale nie mogę się doczekać kiedy je zrobię. Na pewno z Twojego przepisu przygotuję pączki na najbliższą karnawałową imprezkę 🙂

  2. Nareszcie znalazłem przepis na pączki bez brążki (zwanej kołnierzem). Tak jak to już pisałem w wielu miejscach, oraz jak napisano w wielu podręcznikach do technologii ciastkarskiej, brążka na paczku jest efektem upraszczania receptury celem obniżenia kosztów a nie samym w sobie celem do osiągnięcia 🙂 Nie rozumiem tej nagonki i propagandy prowadzobej na wielu popularnych stronach www związanych z wypiekami, że pączki myszą mieć prążki. Dziękuję za dobry przepis na paczki z konfiturą różaną bez prążki 🙂 Tak na marginesie przed chwilą w moim ulubionym radiu (Trójce) pani redaktor pomyliła konfiturę z dżemem -przykre.

  3. Uwielbiam w ppaczkach połączenie róży, skórki pomarańczowej i lukru. Zrobię je z Twojego przepisu na tłusty czwartek. Podoba mi się wyszły Ci te paczki tak jak się należy bez jasnej brąże 🙂 Mi nie zawsze tak wychodzą 🙁

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *